" Otwarta Pracownia Artystyczna w Dą…browie Górniczej - Nowinki

Nowinki

04/05/2020
ZIELONE POLEKCJE
„Zielone poLekcje” to piękna, zielona inicjatywa edukacyjna Stowarzyszeni dO!PAmina Lab dedykowana społeczności szkolnej Szkoły Podstawowej nr 16 z Oddziałami Przedszkolnymi w DG oraz pośrednio również całej społeczności naszego miasta, doceniona i dofinansowana z Funduszu Naturalnej Energii.

  W ramach projektu zaplanowano:

  EKO LAB (jako specjalną przestrzeń edukacyjną, w której realizowane będą wydarzenia warsztatowe w zakresie szeroko pojętej edukacji przyrodniczej i ekologii, zabawy i gry tematyczne i integracyjne, blok doświadczeń i eksperymentów (z użyciem m.in mikroskopów, sprzętu badawczego, narzędzi laboratoryjnych).

  ZIELONE POLE (czyli szkolny ogród społeczny – praca projektowa, wspólna uczniów i rodziców angażująca społeczność szkolną i społeczność lokalną, etapowa i jak tylko to możliwe – nieskrępowana oraz samodzielna.

  ZIELONA PRACOWNIA ARTYSTYCZNA (jako blok twórczych inspiracji dla codziennego działania zgodnie z idea „zero waste” czyli tworzenie z niczego i ze wszystkiego..

  ZIELONY PIKNIKU na zakończenie projektu i uroczyste otwarcie Zielonego Pola (szkolnego ogrodu społecznego) jako przestrzeni odpoczynku, nauki, zabawy i relaksu dla całej społeczności lokalnej.

  Co jest celem? Promowanie edukacji na rzecz ekorozwoju oraz działań pro-ekologicznych w społeczności lokalnej, stwarzanie szans na poprawienie jakości najbliższego otoczenia oraz wprowadzenie zmian korzystnych dla całej społeczności (szkolny ogród społeczny), wdrożenie modelowych rozwiązań i edukację we współpracy ze społecznością, propagowanie wiedzy ekologicznej, oraz kształtowanie społecznego poczucia odpowiedzialności za stan środowiska naturalnego.

  Ze względu na pandemiczny czas tworzenie ogrodu społecznego, które miało odbywać się wiosną, rozpocznie się początkiem września. Każdy może wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu.

  W każdą środę wakacji w ramach Zielonej Pracowni artystycznej w Fabryce Pełnej Życia w Dąbrowie Górniczej odbywać się będą kreatywne warsztaty i zajęcia. Bardzo polecam uwadze tę inicjatywą. Wstęp wolny i (do)wolny! Jeśli chcecie być na bieżąco wystarczy klik!

  http://szkolajestnasza.pl/category/zielone-polekcje/