" Otwarta Pracownia Artystyczna w Dą…browie Górniczej - Nowinki

Nowinki

15/09/2019
Wiatr zmian

Otwarta! Pracownia Artystyczna to ja, ja ogarniająca nieprawdopodobnie wiele spraw, równolegle, jednocześnie i wielotorowo, to też miejsce, gdzie moje marzenia, wartości i pasje nieustannie zderzają się z.. twardą ekonomią;)


Otwarta Pracownia Artystyczna to spotkania, rozmowy, relacje, poczucie powiązania, przyjaźnie, emocje, wspólnota, to całkiem spory kawałek mojego serca.. i rachunki;)


Mam niebywałe szczęście, bo to już ósmy rok mojej fantastycznej O!PA przygody, przygody możliwej dzięki Waszemu zaufaniu dla tego co robię, dzięki temu, że Wy i Wasze dzieci chcecie mi w tej podróży towarzyszyć. I chociaż, tak zwany bilans zysków i strat, raz wychodzi lepiej raz gorzej, nie wyobrażam sobie robić w życiu czegoś innego (póki co:).


I mam nadzieję że to, co zaraz przeczytacie, nie sprawi, że jednak jakiegoś zastępczego zajęcia przyjdzie mi szukać..

Nie ma żadnych dowodów na to, że jakiekolwiek zajęcia dodatkowe przyśpieszają rozwój.. I naprawdę, zwłaszcza dziś (w tych naszych zwariowanych, szalonych czasach) trzeba nam dorosłym pamiętać, że rozwoju nie da się właściwie przyśpieszyć.. Można go za to utrudnić, jeśli dziecko będzie tym co robi zwyczajnie zmęczone.

 

Czas dzieci w O!PA to zawsze i przede wszystkim jest i była zabawa, zawsze z wzajemną uważnością i troską o to czego Wasze dzieci potrzebują. W nowej O!PA przestrzeni, mamy na tę wspólna zabawę o wiele więcej miejsca..

Do czego zmierzam? ;)


Otóż, oto dziś, jeszcze raz symbolicznie otwieram dla Was i na Was mój O!PA świat.. Możecie tu po prostu bywać, mogą tu bywać Wasze dzieci.

 

W Wam dedykowanej przestrzeni „wielomożliwości”, w godzinach i dniach, które wyszczególniam w O!PA grafiku, po prostu na Was czekam. Nie zakontraktuje z Wami pisanych małym druczkiem zobowiązań i umów na pół roku, ani nawet na rok. Nie zaproponuję wykupienia karnetów z góry, nie chcę zaliczek..

Przyjdźcie wtedy, kiedy poczujecie, że to dziś, że to ten nastrój, ta motywacja i ta potrzeba. Dajcie wcześniej znać krótką wiadomością sms, że będziecie.

 

Bądźmy czujni i uważni na to, co mówią do nas dzieci i kiedy im się nie chce, pozwalajmy spędzać czas tak, jak tego potrzebują. Pamiętajcie, by chodzić razem do lasu, grajcie regularnie w planszówki, celebrujcie momenty wspólnego leżenia razem w bazie z koca.

 

Nie zagwarantuje, że Wasze dzieci dzięki O!PA zajęciom i warsztatom staną się mądrzejsze, bystrzejsze, sprytniejsze, bardziej wysportowane i oczytane. Nie zapewnię Wam treningów szybkiego czytania oraz mnożenia i dzielenia liczb wielocyfrowych w pamięci. Ale ze szczerym płynącym z serca zaangażowaniem i z całą pewnością dam Waszym dzieciom uważność i relacje, przestrzeń i czas na wzrastanie we własnym tempie, poszukiwanie i realizowanie pasji. Nauka jest zawsze aktem woli..


Otwarta Pracownia Artystyczna to miejsce zorientowane na bliskość i na drugiego człowieka, wolna przestrzeń edukacyjna oparta o idee pedagogiki korczakowskiej i aktualne osiągnięcia neurodydaktyki, według której mózg uczy się chętnie tylko tego, co sam w swojej subiektywnej ocenie uzna za istotne, interesujące i angażujące emocjonalnie.. Możesz tu przyjść, możesz tu bywać..
„Bo zabawa jest najwyższą formą nauki..” (A.Einstein)

 


P.S. Bardzo, bardzo doceniam, że dzięki temu, że jesteście mogę robić to co robię i po prostu być sobie Panią Anią.. Jestem za to wdzięczna „jakniewiemco”!