" Otwarta Pracownia Artystyczna w Dą…browie Górniczej - Nowinki

Nowinki

16/03/2017
Pobaw się ze mną


POBAW SIĘ ZE MNĄ! – warsztaty dla rodziców i dzieci w wieku 2-3  lata.

Gotowi na super zabawę? Będziemy sie brudzić, będziemy spiewać, tańczyć, opowiadać, malować, poznawać, odkrywać, smakować.. 


„Pobaw się ze mną!” to cykl warsztatów, podczas których:
- poszukujemy wspólnych aktywności, zabaw i czynności, czerpiąc wiele z domowej codzienności.

- malujemy, rysujemy, lepimy, liczymy, czytamy, muzykujemy, kleimy, wygniatamy, budujemy, projektujemy, bawimy się..
- Twoje dziecko ma okazję spotkać się z rówieśnikami, rozwijając swoje kompetencje społeczne w sposób bezpieczny, bo w Twojej obecności.
- Ty i Twoje dziecko eksperymentujecie, brudzicie się, śmiejecie i swobodnie bawicie nie zastanawiając się, „kto to wszystko potem posprząta!?”.
- otrzymacie pomysły i inspiracje do wspólnej zabawy, a może nawet okaże się, że nie potrzebujecie do tego żadnych zabawek.
- Ty i Twoje dziecko spędzicie ze sobą intensywnie czas, nie martwiąc się o obowiązki domowe, dzwonek do drzwi i wzywający Cię telefon.

 

CZEGO NAM POTRZEBA?

Żeby wszystko to mogło się wydarzyć, potrzebne nam będzie:

1.Pełne zaangażowanie rodzica/ opiekuna – zajęcia to czas z dzieckiem, które na tym etapie rozwoju bardzo potrzebuje Twojej obecności i bliskości, aby mogło od czasu do czasu bezpiecznie się oddalić i znów powrócić. Ważne by była to nie tylko fizyczna obecność, ale przede wszystkim uwaga, którą poświęcasz w tym czasie dziecku. 

2.Towarzyszenie i bycie modelem dla dziecka – dzieci, które pierwszy raz spotykają się z różnego typu aktywnościami czy czynnościami potrzebują modela, którego będą mogły naśladować. Oczywiście ważne jest, aby robiły wszystko na swój, sobie tylko znany sposób, ale to postawa rodzica i jego zachowanie wskazują dziecku, co w danym momencie jest ważne. Rodzicu! Maluj, twórz, podskakuj i baw się!

3.Ciekawość – dzieci reagują różnie, w zależności od: indywidualnych cech, od nastroju, dnia, a nawet godziny. Bądź ciekawy swojego dziecka, popatrz, zobacz, daj czas, pozwól być na swój sposób. Podążaj za dzieckiem i pozwól sobie poznać je w nowej sytuacji. 

4.Wygoda – będziemy się brudzić i ruszać, dlatego załóż sobie i dziecku wygodne ubranie, które nie ogranicza ruchów. Możecie tez zabrać ubranie na zmianę. 

5.Obecność – aby w pełni zaangażować się w to, co dzieje się na zajęciach, wycisz telefon, a jeśli możesz zostaw go w torebce/ kieszeni kurtki. 

 

Podczas zajęć czerpiemy m.in. z metod pedagogiki M.Montessori oraz koncepcji ruchu rozwijającego W. Sherborne. 

 

Aktualny grafik spotkań z cyklu "Pobaw się ze mną" - klik.

Koszt: 25 pln/rodzinka/warsztat