" Otwarta Pracownia Artystyczna w Dą…browie Górniczej - Nowinki

Nowinki

02/09/2016
SZTUKA I ZABAWA

To wyjątkowe, warsztatowe spotkania rozwijające wrażliwość, wyobraźnię oraz zdolności twórcze i ekspresyjne, organizowane w przyjaznych i inspirujących wnętrzach naszej sosnowieckiej pracowni. To kreatywne zajęcia obejmujące różnorodną tematykę w zakresie szeroko pojętej sztuki i zabawy przez sztukę, tworzenie z niczego i ze wszystkiego.

Prezentowanie dzieł znanych i nieznanych twórców, ciekawostki z historii sztuki są impulsem i inspiracją do kreatywnego działania, kreacyjnego myślenia o twórczości innych i zainteresowania dzieci sztuką jako taką. Wspólnie malujemy, filcujemy, rzeźbimy w glinie, projektujemy, majsterukujemy, malujemy na szkle..

 

Propozycje w roku szkolnym 2016/2017:

Warsztaty Okolicznościowe (spotkania z okazji każdego ważnego dnia w roku, tworzenie prezentów na Dzień Babci i Dziadka, Dzień Mamy, Dzień Dziecka itp. w różnych technikach - ustalenia indywidualne)

Warsztaty Świąteczne (Boże Narodzenie, Wielkanoc - tworzenie ozdób i dekoracji świątecznych)

Wehikuł Czasu (artystyczne i twórcze podróże, poprzez własne działanie, twórczość i kreatywną zabawę wspólnie odkrywamy specyfikę wybranych okresów w sztuce, uczymy się od jaskiniowców, budujemy piramidy i odwiedzamy pracownię Leonarda da Vinci). 

Ile matematyki jest w obrazie?

Jak zrobić kubek ze skały?- lekcja ceramiki.

Papiernica czyli wielka tajemnica papieru.

Cuda na kiju – czyli wielka sztuka małych.

 

__________________________________________________________________

 

- oferta dla dużych grup (klasy I-VI, grupa przedszkolna: ok. 10-30 osób.)

- czas trwania: 2 godziny

- zajęcia mają formę warsztatową (zabawy plastyczne, gry dydaktyczne) i są prowadzone przez dwóch instruktorów we wspólnie ustalonym, dogodnym terminie w pomieszczeniach Otwartej! Pracowni Artystycznej (ul. Ordonówny 3a, Sosnowiec)

- wszystkie powstałe w trakcie warsztatów prace są własnością dzieci

- zapewniamy wszystkie niezbędne narzędzia i materiały

- szczegółowy scenariusz ustalamy indywidualnie dostosowując go do wieku i potrzeb uczestników

- koszt: 18 pln/osoba